‘You Will End Up In A Casket’ Davido Warned Over Involvement In SA Cult Clash(read more)


Davido ’s name has been linked to cult activitiesin South Africa. The singer has been accused of sponsoring Romeo, the Nigerian man who was recently killed in a cult clash in SA.
It was recently reported that a Nigerian mannamed Romeo lost his life in a South Africancult clash. New report has it that Romeo’sdeath was a retaliation by loyalists of anotherlate Nigerian man named Aro, who was killedin SA a while ago.
A certain @Culbary Williams made a post onsocial media, narrating how the late Romeoworked for Davido and how the singer taskedhim to make a kill that eventually led to his(Romeo’s) death.
In reaction to the post, another social mediauser confirmed the story and broadened thenarrative, warning Davido to be careful, especially whenever he is in SA, because he ( Davido) is a hard target for cult members in the country.

5 comments

  1. 紅石榴保濕噴霧 重水保濕噴霧 清肌保濕噴霧 瑕疵遮瑕膏 修容霜 護眼修飾霜 眼部遮瑕修護筆 亮白蓋斑霜 香茅SPF30 香茅蚊怕水 古銅暗影粉2號 胭脂輪廓修飾 點綴立體修容 奇幻腮紅 亮麗持久胭脂膏 深層修護滋養潤唇霜 保濕護唇膏

  2. I seriously loved this post. You describe this topic adequately. When hiring home contractors it’s critical for go with a trusted name in construction. Experienced and efficient staff should shoot for excellence and absorb every detail of your dwelling.

  3. Kurye olarak hizmet veren kişiler, bulundukları lokasyondaki her adrese en kısa sürede ulaşma yolunu bilirler. Üstelik verilen bu görevi hava, trafik ve buna benzer diğer olumsuz şartlardan etkilenmeden yerine getirirler. Yani iş hayatı başta olmak üzere hayatın hemen her alanında önemli görevleri üstlenebilir ve başarıyla yerine getirebilirler. Özellikle büyük şehirlerdeki trafik kaosu ve adres konusundaki karmaşa göze alınırsa, kurye hizmetlerinden faydalanmanın bazı durumlarda zorunlu hale geleceği anlaşılabilir. Örneğin İstanbul’un bir noktasından diğer bir noktasına acil şekilde önemli bir evrak ulaştırmak gerektiğinde ya da hastanızın ihtiyacı olan ilacı acil ve güvenli bir şekilde ulaştırmak gerektiğinde, İstanbul moto kurye hizmetimizden faydalanarak sorununuza çözüm üretebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.